הקדמה

חברים יקרים, אמר פעם הפילוסוף והסופר הצרפתי וולטר, אשר חי במאה השמונה עשרה "אני לא מסכים עם שום מילה שלך, אבל עד נשמתי האחרונה אלחם על זכותך לומר את דבריך". בצידה של הזכות ל"חופש הביטוי", אותה הביע וולטר במשפט, מסתתרת מאחורי הפרגוד זכות נוספת שאותה תבע - והיא זכותו ל"שינוי דעה." איני יודע כיצד התעצבה אצלכם תפיסת העולם. איני יודע אם האמת שאתם דוגלים בה ומאמינים בה היא זו בדיוק שתמכתם בה לפני שנים ארוכות. אני יודע שאצלי ואצל רבים אחרים תפיסת העולם עברה תהליך ושינוי מבורכים עם השנים. האמת שלי, הערכים שלי גם הם התבגרו, התחדדו והתעצבו עם הזמן. אז אם אתם פתוחים ללמוד ולבחון דעות אחרות? ואם אתם מוכנים ללמד ולהביע דעתכם על נושאים שונים ועל כל דבר שבעולם? אתם מוזמנים להיות אורחיי בבלוג זה, לקרוא ולהגיב ללמוד וללמד (הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת עדכונים). כל אשר אני יודע, למדתי מכם ועד נשימתי האחרונה אלחם על זכותכם ללמד אותי וללמוד ממני...

11.3.2018

תוכניתו של נתניהו להתחמקות מכתב אישום – פיזור הכנסת, פיטורי ארגמן ואלשיך ומינוי מחליף


"הבית היהודי" מטרפדת לנתניהו את התכנית המקורית לפיזור הכנסת
לאחר שאתמול חשפנו כאן את תוכניתו של נתניהו באמצעות השרים דרעי, כחלון וליברמן לביים סכסוך קואליציוני בקשר ל"חוק הגיוס" אשר יאפשר הצבעת אי אמון בממשלה ופיזור הכנסת, שמחנו לגלות היום כי "הבית היהודי" "נעמדה על הרגליים האחוריות" בהתנגדותה למהלך זה.

 אל מול המארב שתכנן לשים למפלגת "הבית היהודי" בנימין נתניהו, טרפה מפלגה זו לראש הממשלה את הקלפים בתוכניתו האמורה. משהתברר שהבית היהודי לא משתפת פעולה עם תכנית זו ולכן אין לה כבר היתכנות, מיהר גם דרעי להכריז שהוא מתנגד לתכנית לפיזור הכנסת.(מצורף הפוסט מאתמול).תכנית חילופית לפיזור הכנסת בסיוע "ישראל ביתנו"
ואולם כפי שאנו מכירים את נתניהו, הרי שאיש זה אינו אוהב שמשבשים לו את תכוניותיו במיוחד שמי שאמור להפיק את התועלת מתוכניות אלו הוא נתניהו עצמו. לכן היום נמסרו מספר דיווחים כי נתניהו דבק בתכנית לפזר את הכנסת גם אם הסיבה תהיה פרישה של סיעתו של ליברמן מן הממשלה ובלשונו של נתניהו "ממשלת 61 אינה אופציה".

המטרה של נתניהו – היחלצות מכתב אישום חמור מאוד ואי הפללת חבריו
ואולם השאלה הנכבדה הנשאלת הינה מה רוצה להשיג נתניהו באמצעות פיזור הכנסת ואיך הדבר מתקשר לרצונו להתחמק מהגשת כתב אישום חמור. בעניין זה יש לזכור כי כתב האישום המתבשל בחדרי החקירות של עדי המדינה, פילבר וחפץ הינו מפליג בחומרתו ושספק אם איי פעם הוגש כתב אישום חמור כמותו כנגד איש ציבור כלשהו במדינת ישראל.
http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-627264

 זאת ועוד, חרף הניסיון להשמיץ את עדי המדינה , על כולנו לזכור אלו מחויבים לומר את האמת בחקירתם, שאם לא כן הם יאבדו את מעמדם המשפטי וכל מה שסיפרו עלול לשמש כנגדם. על רקע זה ניתן להבין כי נתניהו מתכנן מהלך שנועד למנוע הגשת כתב אישום כנגדו ויהי מה, וכל עוד הוא משמש כראש הממשלה ונוכח היעדר כל מגבלות מוסריות, הוא בעצם יכול לנצל את משרתו לכל פעולה לצורך שיבוש ההליכים המשפטיים כנגדו וכפי שיוסבר כאן.

המהלך המתוכנן – ממשלת מעבר ופיטורי המפכ"ל וראש השב"כ
ובכן המהלך שמתכנן נתניהו מיד לאחר פיזור הכנסת ומעבר לממשלת מעבר הינו פיטורי המפכ"ל – רוני אלשיך וראש השב"כ – נדב ארגמן. ביטוי למהלך זה ניתן היה למצוא בתקשורת כבר בחודש שעבר, לפחות לגבי אלשיך, ומובן מאליו שמהלך כזה כאשר הוא מלווה בהכנסת אנשי אמונו של נתניהו לתפקידים אלו הרי שהוא יסתום את הגולל על כתב אישום כלשהו כנגדו.

כמובן, שכל אזרח בר דעת "יקפוץ" ויטען ובצדק: "רגע, מה עם בג"ץ?! האם בגץ יאפשר כדבר הזה?!" ובכן חברים, זוהי בדיוק המלכודת שטמן נתניהו לרשויות החוק ולעם ישראל עת בנה כבר בשנת 2015 "עיר מקלט" בדמות של "ממשלת מעבר" (ע"י תיקון חוק יסוד הממשלה) וכאשר לא ניתן לערור על פעולותיו אלו לבג"ץ.

לא ניתן לערור לבג"צ על פעולות ראש הממשלה בממשלת מעבר
אם הקורא רוצה לדעת את הרציו של העדר היכולת לפנות לבג"צ אנו נסביר כאן כי הרעיון שהיה טמון אז, בניסוח חוק יסוד הממשלה, בא להגן על פעולות שונות כגון מינויים ופיטורים שנעשים על ידי ראש הממשלה בתקופת ממשלת המעבר, כדי לא להפריע לפעילות השוטפת של הממשלה בתקופה קצרה יחסית. אמנם נכון כי סמכות הפיטורים של המפכ"ל הינה בידי השר לביטחון פנים אבל מיותר לציין כי אם לא ישתף השר פעולה עם ראש הממשלה כי אז הוא ימצא גם את עצמו מחוץ לממשלה.

דיון בכנסת בוועדת חוקה חוק ומשפט בהשתתפות פרופסורים מן האקדמיה
כדי להתחקות אחר הלך הרוח של המחוקק עת מנע את הגישה לבג"צ כנגד פעולות ראש הממשלה בתקופת ממשלת המעבר ניתן לקרוא את ישיבת ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, עת קיבלה את חוק יסוד הממשלה שאנו מצרפים כאן. כמובן שהמחוקקים של אז כלל לא העלו על דעתם אפשרות של ראש ממשלה שהינו עבריין סידרתי אשר ישתמש בסמכויותיו בצורה דרקונית על מנת לברוח מאימת הדין.
 
אפשרות של מחאה ציבורית נלקחה על ידי נתניהו והפתרון- הצנחת גבאי
ואולם, בהיותנו ראליים ברור לכולנו כי במקרה כזה תתעורר מחאה ציבורית הן בתקשורת והן ברחוב, ואולם גם לכך מצא נתניהו פתרון בתוכנית הסדורה שבנה כבר מזמן עת תמך מאחורי הקלעים במלוא העוצמה בהכנסתו של אבי גבאי- קרוב משפחה של ראש המאפיה הישראלית, עו"ד מיכה גבאי לתפקיד של ראש המחנה הציוני. ובכן, במקרה כזה של מחאה גדולה יתפטר נתניהו מתפקידו אגב מינויו של אבי גבאי כמחליפו ואשר יקבל את המינויים החדשים של נתניהו "כעסקת חבילה".

נתניהו תיקן את חוק יסוד הממשלה לפני פרישת גבאי כדי לאפשר החלפתו
הקורא התמים וודאי ישאל כאן איך בדיוק "השחלת" לכאן את אבי גבאי כמחליפו של נתניהו. ובכן לפעמים בחיים צריך גם מזל (כך לפחות אנחנו רוצים להניח אלא אם כן מראש שונה החוק ע"י ממשלת נתניהו לצורך המהלך האמור, שגם זאת איננו מוצאים מכלל אפשרות.) בהתאם לסעיף 30ב לחוק יסוד הממשלה אשר כאמור תוקן ע"י ממשלת נתניהו בשנת 2015 ולפני פרישת אבי גבאי מן הממשלה ניתנה זכות לראש ממשלה בעת שהוא משמש ראש ממשלת מעבר להתפטר מתפקידו ולמנות אדם ששימש כשר בממשלתו.(אבי גבאי). לנו קשה להניח היום שמהלך זה(תיקון החוק והתפטרות אבי גבאי) היו מהלך מיקרי, בשעה שקופת שרצים מרחפת מעל ראשו של נתניהו. מפאת חשיבות הסעיף האמור  אנחנו נביא אותו לפניכם כלשונו:
30ב.  על אף האמור בסעיפים 5(ד), 16(ג) ו-30(ג), ניתן למנות, בהתאם להוראות הסעיפים האמורים, שר שחברותו בכנסת נפסקה לפי סעיף 42ג לחוק-יסוד: הכנסת, לממלא מקום ראש הממשלה או לראש הממשלה בפועל, אף שאינו חבר הכנסת, ואולם עם מינויו כאמור תתחדש חברותו בכנסת בהתאם להוראות סעיף 42ג(ג)(3) או (4) לחוק היסוד האמור.

נוכח שיתוף הפעולה הסמוי בין נתניהו לאבי גבאי לא הופתענו היום לקרוא שנתניהו מקבל סיוע בפיזור הכנסת מחבר הכנסת איציק שמולי (שלמי שלא יודע גם הוא קרוב משפחה של עו"ד מיכה גבאי) ואשר הודיע כי הוא מתכווין להגיש בקשה מחר לפיזור הכנסת. מה שבטוח בטוח.
http://rotter.net/forum/scoops1/458895.shtml
https://www.makorrishon.co.il/news/27743/

במקביל ובלי צורך לערוך שינויי חקיקקה בחוק יסוד הממשלה עקב העובדה שאבי גבאי אינו חבר כנסת, יכול נתניהו להעביר אליו סמכויות כשר בתוקף היותו עובד ציבור ובהתאם לסעיף 33ב לחוק יסוד הממשלה. בנוסף יכולה הממשלה להאציל כל סמכות הנתונה לה לאבי גבאי וזאת לאחר התמנותו לשר ובהתאם לסעיף 33א לחוק יסוד הממשלה.

ואולם מכל האפשרויות הללו ובהכירנו את בנימין נתניהו להערכתנו יבחר נתניהו לצאת לניבצרות זמנית בהתאם לסעיף16(ב) לחוק יסוד הממשלה (עד מאה ימים) וזאת לאחר שהממשלה תמנה את אבי גבאי (לאחר האצלת הסמכוית אליו כשר) לממלא מקום ראש הממשלה. בסידור הזה, ירגיש נתניהו כי הוא למעשה ממשיך להיות ראש ממשלה אם כי מקדיש את זמנו באופן זמני לתיקים כנגדו אשר נוכח המינויים החדשים של שומרי סף נאמנים ממילא לא יניבו דבר וכך יוכל נתניהו לעבור לבחירות הבאות ברשות הליכוד ביד רמה.

נתניהו חומק מעונש ושומר על כל חברי המאפיה

על פניו ברור הוא שמטרת ההליכים דנן אינה רק לאפשר לנתניהו להתחמק מעונש כלשהו , שעה שהנ"ל היה צריך לבלות שנים רבות בכלא, אלא למנוע גם "קילקול יחסים" עם המאפיה שכן בפועל הצליח נתניהו, עד לרגע זה  לפחות, לשמור על "זכות השתיקה" המוגבלת תוך אי הפללת חברי המאפיה הרבים אשר מנהלים עדיין בחדווה רבה את מדינת ישראל ויונקים את לשד עצמותיה.
https://www.mako.co.il/news-military/politics-q1_2018/Article-aee98f2e5851261004.htm?utm_source=Facebook&utm_medium=Share&Partner=Facebook_Share

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה