הקדמה

חברים יקרים, אמר פעם הפילוסוף והסופר הצרפתי וולטר, אשר חי במאה השמונה עשרה "אני לא מסכים עם שום מילה שלך, אבל עד נשמתי האחרונה אלחם על זכותך לומר את דבריך". בצידה של הזכות ל"חופש הביטוי", אותה הביע וולטר במשפט, מסתתרת מאחורי הפרגוד זכות נוספת שאותה תבע - והיא זכותו ל"שינוי דעה." איני יודע כיצד התעצבה אצלכם תפיסת העולם. איני יודע אם האמת שאתם דוגלים בה ומאמינים בה היא זו בדיוק שתמכתם בה לפני שנים ארוכות. אני יודע שאצלי ואצל רבים אחרים תפיסת העולם עברה תהליך ושינוי מבורכים עם השנים. האמת שלי, הערכים שלי גם הם התבגרו, התחדדו והתעצבו עם הזמן. אז אם אתם פתוחים ללמוד ולבחון דעות אחרות? ואם אתם מוכנים ללמד ולהביע דעתכם על נושאים שונים ועל כל דבר שבעולם? אתם מוזמנים להיות אורחיי בבלוג זה, לקרוא ולהגיב ללמוד וללמד (הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת עדכונים). כל אשר אני יודע, למדתי מכם ועד נשימתי האחרונה אלחם על זכותכם ללמד אותי וללמוד ממני...

15.9.2017

מהי הסיבה האמתית להדחת יגאל גואטה מש"ס ומהו הדיל שנסגר בין נתניהו לדרעי?


תודה למקורותינו המהימנים אשר עומדים על המשמר
חברים שוב ברצוננו לפתוח כתבה זו בתודה ענקית למקורות שלנו אשר עומדים על המשמר ולא מוכנים לתת לפוליטיקה הישנה והמכוערת למשול בכיפה, ולכן חברים אלו משתפים אותנו בסוד העניינים הכמוסים אשר רק מתי מעט מן הנוגעים בדבר יודעים עליהם.

בפוליטיקה לא כל מה שקורה נראה ולא כל מה שנראה קרה
אז ראשית, על מנת להתקדם בהבנת התמונה הפוליטית אשר מתגבשת בעצם ימים אלו על כולנו להבין שבפוליטיקה לא כל מה שקורה נראה ולא כל מה שנראה הוא זה מה שבאמת קורה. רוצה לומר שאם היינו סבורים שהדחת יגאל גואטה מש"ס הייתה בשל ההשתתפות בחתונת אחיינו, כי אז עלינו ליטול קורה מבין עיננו ולראות את המציאות הפוליטית נכוחה.הקואליציה החילופית לממשלת נתניהו קמה לתחייה
כבר דיווחנו כאן ביום 07/07/2017 על הקואליציה החילופית המתגבשת לממשלת נתניהו, זו שנרקחה על ידי בנימין נתניהו וראש המאפיה עו"ד מיכה גבאי (הסנדק של אבי גבאי).

דיל בין נתניהו לדרעי סגירת התיק נגד דרעי כנגד תמיכה בממשלת לפיד  
כזכור אף ציינו בכתבה מיום 07/07/2017 שבין נתניהו לאריה דרעי נרקח דיל בתחילת יולי שכנגד סגירת התיק כנגד דרעי תתמוך ש"ס בקואליצית לפיד – גבאי. על סמך הסכמה זו, כזכור, שיחרר נתניהו כבר ביום 04/07/2017 מידע בדבר קשיים בתיק של דרעי אשר יחייבו את סגירת התיק כנגדו.(והגיע הזמן שנבין איך "מערכת הצדק" עובדת במדינה ומי הוא למעשה היועץ המשפטי בפועל במדינת ישראל).

דיל בין וינרוט למנדלבליט התפטרות נתניהו כנגד סגירת התיקים הפליליים
מה אם כן הייתה והינה התוכנית של נתניהו? ובכן נתניהו מעוניין לבצע מהפך. נתניהו, כפי שכבר דיווחנו כאן, מתכוון להתפטר מתפקידו וזאת עם קבלת ההחלטה בשימוע בעניין רעייתו, ובמסגרת הדיל אשר נסגר כבר בין ווינרוט ומנדלבליט ולפיו ייסגרו כל התיקים הפליליים כנגדו וכנגד רעייתו.

נתניהו מעוניין לשלוח את הליכוד לספסלי האופוזיציה
המעניין בתוכנית ההתפטרות של נתניהו ובסגירת התיקים הפליליים שמוביל מנדלבליט היא העובדה שנתניהו אינו מעוניין שהקואליציה הנוכחית בראשות הליכוד תמשיך ותתקיים. הסיבות של נתניהו להביא לניטרול הליכוד ולשליחתה לספסלי האופוזיציה הן ראשית רצונו להביא לשינוי פוליטי שיזכה לתמיכה ציבורית – ושנית על מנת שלא לתת במה לנציג ליכוד אחר אשר עלול להשתלט לו על המפלגה. מבחינה זאת רואה נתניהו בקואליצית גבאי- לפיד פיקדון זמני אשר ימתין לו עד "לסיבוב הבא" כאשר יימצא הזמן המתאים לכך.
http://www.bhol.co.il/123696/%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%A0%D7%99%D7%94%D7%95-%D7%99%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%91-%D7%A9%D7%A2%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%95-%D7%94%D7%9D-%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A9.htmlהקואליציה החדשה בראשות לפיד בת 66 חברי כנסת
מה אם כן קרה אחרי הסיכום בין נתניהו לדרעי בתחילת חודש יולי 2017? כאן חברים עליכם לשנן מספר חדש אשר ימשול בכיפה עד לבחירות הבאות. המספר הוא 66. במה מדובר אם כן?
 כידוע ציינו בכתבה שלנו מיום 07/07/2017 כי במחצית הראשונה של 2017 כאשר עלתה האפשרות של התפטרות נתניהו הדגישו המפלגות החרדיות שלא יהיו מוכנות ללכת לבחירות במקרה כזה.

מועצת החכמים של אגודת ישראל מתנגדת לקואליציה בראשות לפיד
ואכן עניין זה עמד במרכז הדיונים הקדחתניים בין ש"ס לאגודת ישראל שעה שהקואליציה החילופית בראשות לפיד עמדה על הפרק ביוזמת נתניהו. עד לעת זאת, ההסכמות של ש"ס ואגודת ישראל הייתה להימנע מהליכה לבחירות ואולם מבלי להתייחס לקואליציה ספציפית. בעקבות השיחות של נתניהו ודרעי במחצית השנייה של חודש יוני 2017 עמדה על הפרק תמיכת אגודת ישראל בקואליציה בראשות לפיד. כידוע עניינים מסוג זה מסורים למועצת גדולי התורה ופסיקתם הייתה נחרצת. לא הולכים לקואליציה בראשות לפיד (להזכירכם אבי גבאי אינו יכול בקואליציה הנוכחית לשמש כראש ממשלה).

"ירח דבש" בין אגודת ישראל למנכ"ל ש"ס יגאל גואטה ותאום עמדות
אם לא די בכך, הרי שבין ש"ס לבין אגודת ישראל נוצרה חבירה, תיאום עמדות ו"ירח דבש" שלא היה כמותו בעבר ואשר אותו הוביל יגאל גואטה מנכ"ל ש"ס. חבירה זו של מנכ"ל ש"ס - גואטה עם אגודת ישראל התנגדה לממשלת לפיד.
ואולם הסיבה היותר משמעותית בגינה היה מעוניין נתניהו בסילוקו של יגאל גואטה מהקואליציה של לפיד הינה ביעור העשבים השוטים אשר אמורים לסגור איתו חשבון לאחר שיתפטר. וזאת לדעת, גואטה הרשה לעצמו לא פעם ולא פעמיים להביע דעות מתריסות כנגד הדיקקטטור - בנימין נתניהו. כלפי חוץ יכול נתניהו לטעון על עקרונות של דמוקרטיה וליברליזם שמנחים אותו ואולם במפגשים סגורים רמת חיסול החשבונות שלו מגיעה לרמה של פגיעות פיזיות. אנו מצרפים לכם שני קישורים בקשר ליצירת חזית בין יגאל גואטה ונתניהו ולאחר שתקראו אותם ובהכירכם את בנימין נתניהו תוכלו אף להבין את המשך הפוסט.

המאפיה של נתניהו שולחת אזהרה ליגאל גואטה – הרעלה קלה בלבלב
איך טיפלו נתניהו ומיכה גבאי ממקום מושבו בחו"ל באבן הנגף שהתגלתה בדמות חבר הכנסת המרדן יגאל גואטה?! ובכן המאפיה החליטה לפעול בשיטות המקובלות אצלה ואשר רוב העם מסרב להודות בעצם קיומן של שיטות אלו, מתוך מחשבה שהכחשת קיומן של שיטות אלו תסייע להיעלמותן  מן השטח.
ובכן הפעם המאפיה נמנעה מלחסל את יגאל גואטה אבל שלחה לו איום, בצורה של "הרעלה קלה בלבלב" בעת שהותו בטיול בפרג על מנת שיעשה חישוב מסלול מחדש בעניין קואליציית לפיד. 

 קואליצית לפיד – גבאי הינה בת 66 חברים (כולל יגאל גואטה)
 מכיוון שבין חודש יולי 2017 לחודש ספטמבר 2017 לא התרצה חבר הכנסת יגאל גואטה לשנות עמדתו לגבי קואליציית לפיד ואף לא שינה את התייחסותו לנתניהו, נדרשה המאפיה לצעד שובר שוויון תרתי משמע.  זאת ועוד, אם נעשה חישוב מהיר של מספר המנדטים של המפלגות אשר נתנו הסכמתם לקואליציה החילופית בראשות לפיד הרי שהמספרים הינם כדלקמן: יש עתיד (11), המחנה הציוני (24), כולנו (10), הבית היהודי (8), ישראל ביתנו (6), ש"ס (7). סכום מהיר של המספרים ייגלה לכם כי הסכם המצטבר של חברי הכנסת של הקואליציה החדשה הוא 66.  די בכך שמפלגה אחת מתוך אלו שנימנו אשר לא תתמוך בממשלת לפיד  כגון ש"ס או ישראל ביתנו כדי להוריד את המספר ל-59 או 60, דבר שימנע הצבעת אמון בממשלה החדשה. 

אבל הדבר "החמור" יותר אשר העביר את ראש ממשלתנו על דעתו הייתה העובדה שמנכ"ל ש"ס יגאל גואטה לא הסכים להיות הפודל של נתניהו והמשיך להביע את דעתו ללא מורא וללא משוא פנים. כך למשל ביום 02/08/2017 דיבר גואטה על היום שאחרי נתניהו עליו משוחחים במפלגת הליכוד.
http://www.kikar.co.il/241087.html

ואם לא די בכך הרי שלמחרת היום, ביום 03/08/2017, בראיון אצל איילה חסון ב- 103 fm  אמר גואטה את מה שכל אזרח ישראלי במדינת ישראל אומר בפרשת הצוללות. כלאמר, אם נתניהו ידע על השחיתות של פרשת הצוללות שהקיפה את כל אנשי לשכתו הרי שהדבר חמור ואולם אם נתניהו לא ידע על השחיתות הזו אשר פשתה בלשכתו הרי שהדברים חמורים שבעתיים.
http://103fm.maariv.co.il/programs/media.aspx?ZrqvnVq=HDHDDE&c41t4nzVQ=FEG

אחרי הדברים הללו ומשלא עזרה הרעלת הלבלב בה טופל גואטה החליט נתניהו לעבור לשלב ההדחה של גואטה כאילו מדובר בחבר מפלגתו או כאילו מדובר בקואליציה שלו. וכך מסתבר שלטירופו של הדיקטטור ביבי אין גבולות.

נתניהו סוגר דיל עם דרעי – סגירת התיק נגד דרעי ופיטורי גואטה
מספר ימים לפני יציאתו של נתניהו ביום 10/09/2017 לביקור באמריקה הלטינית זימן נתניהו את דרעי לפגישת עבודה ולסגירה סופית של הדיל שהתגבש. בפגישה זו סוכם כי התיק הפלילי כנגד דרעי ייסגר על ידי המשטרה ולצורך כך יזומן דרעי לחקירה משלימה וסופית ומנגד נתניהו ואנשי המאפיה יארגנו הדחה ליגאל גואטה מהמפלגה על רקע השתתפותו בחתונת אחיינו ה"גיי". דרעי מצידו התחייב לא לקרוא להישארותו של יגאל גואטה בכנסת והדיל יצא לדרך. 

"אידיליה" ביחסים בין נתניהו לדרעי
 האווירה בפגישה בין נתניהו לדרעי, ערב יציאתו של נתניהו לביקור באמריקה הלטינית, הייתה כה אידילית שהעיתון החרדי "בחדרי חדרים" אפילו ידע לספר שנתניהו ביקש במהלך הפגישה למנות את דרעי למחליפו בעת שהותו בחו"ל אלא שמבירור שנעשה במהלך הפגישה עם היועץ המשפטי לממשלה הסתבר שהדבר אינו אפשרי עקב העובדה שדרעי אינו חבר כנסת.

 הדיל יוצא לדרך זימון דרעי לחקירה ופיטורי גואטה ואבי גבאי מגבה
ביום 11/09/2017 זומן דרעי לחקירה משלימה בהתאם להסכמות.
 ביום 13/09/2017 הודיע יגאל גואטה על התפטרותו מהכנסת עקב ביקורת חסרת תקדים שנמתחה עליו על ידי חברי מועצת החכמים של ש"ס אשר הגיעה משום מקום שכן מדובר על התבטאות של גואטה לגבי אירוע (השתתפות בחתונה) מלפני שנתיים!! נראה כי גואטה צריך לברך את הרבנים על כך שלא התייחסו בביקורתם לאירועים בחייו מתקופת בית הספר היסודי.
דרעי על פי המוסכם לא קרא לעצירת התפטרותו של יגאל גואטה וזאת למורת רוחו של גואטה אשר ראה במעשהו של דרעי בגידה בו חרף היותו נאמנו של דרעי. מי שהתבטאה בעניין בצורה יותר משוחררת הייתה אחותו של יגאל גואטה אשר "ירתה" לכל עבר תוך שהיא מבקרת בחריפות הן את בניזרי שתקף את אחיה והן את אריה דרעי שלא יצא להגנתו.
http://www.bhol.co.il/mobile/article.aspx?id=124173&cat=8&scat=1

ועל מנת להקטין את הלחץ הצפוי על מפלגת ש"ס המוכנה להצטרף לקואליציה בראשות לפיד אבי החוק של השיוויון בנטל (גיוס חרדים), ממש כמו מכונה משומנת שחרר בתחילת השבוע אבי גבאי הצהרה בערוץ 20 אשר ממעיטה מאוד בערכו של חוק השוויון בנטל וכמובן במטרה להקטין את הביקורת הצפויה על ש"ס בגין הסכמתה להצטרף לקואליצית לפיד - גבאי. (ראה דקה 1530 בקישור הבא)
http://www.20il.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%96%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A8-%D7%90%D7%99%D7%91%D7%92%D7%99/%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%96%D7%94-%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%93-13-09-17-%D7%94%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%94/

האמת קיימת את השקרים צריך להמציא
חברים רבים כבר הספיקו להגיב לפוסט זה בתדהמה. "זה לא יכול להיות" אמרו. "לא ייתכן שבכירי השלטון יעשו כדבר הזה". אנו רק נענה ונשיב לטיעון זה כי האמת קיימת ואת השקרים צריך להמציא. מכיוון שבמקרה הנדון מדובר בלא מעט שחקנים בזירה העובדות ניתנות לבדיקה ובירור בשיחת טלפון או שניים אז מדוע להסתיר דבר שממילא יתגלה בקרוב במלוא עליבותו?

מחשבות נוגות
אין ספק שמסכת אירועים זו שנסקרה למעלה מעלה מחשבות נוגות על מדינת ישראל, אזרחיה, מנהיגיה הנבחרים ועל שומרי הסף שלה.

אזרחי ישראל אשר עדיין נושאים את הזיכרון ההיסטורי של דיקטטור אשר סגר את עמם בתוך גטאות וחיסל אותם באופן סיטונאי, כנראה שאינם מתרגשים מדיקטטור חולה בנפשו המנסה לפגוע במי מהם לצרכיו הפוליטיים ועל כן עד שלא יוכנסו לגטאות כנראה שלא יבחינו בדבר.

נבחרי הציבור ומנהיגי מפלגות מובילות כליכוד וש"ס אין להם בעיה לסגור "עסקאות" לא חוקיות של מחיקת כתב אישום בתמורה ל"יירוט" חבר מפלגה אשר משתמש בזכות לחופש הדיבור כדי לבצע מלאכתו נאמנה.

נבחרי הציבור ומנהיגי המפלגות של הקואליציה העתידית אין להם בעיה להכחיש את כל העובדות החמורות שלעיל, על אף שהם שותפים למעשה ההרכבה של הקואליציה העתידית, שכן "צדיקים כידוע מלאכתם נעשית על ידי אחרים" וכל מה שנדרש מהם הוא רק לסגור את עיניהם ברגע הנכון.

חברי מפלגת השלטון יכולים להכחיש את כל העובדות שנסקרו לעיל ואולם הכיצד יעשו זאת כאשר מנהיגם הנערץ תוקע סכין בגבם?! האם לא ראוי מצידם להתפכח ולהימנע מהתאבדות קולקטיבית?!

והחמור מכל הנו שומר הסף של הציבור, היועץ המשפטי לממשלה אשר בוגד בתפקידו ובאמון הציבור אשר הוענק לו, וכך הופך להיות לחותמת גומי עבור דיקטטור החולה בנפשו.

  בנימה נוגה זאת אין לנו אלא לסיים פוסט זה במילים "על שלושה דברים העולם קיים: על האמת, על הדין, ועל השלום". מצער לדעת שמדינת ישראל 2017 אינה מושתת על האמת, אף לא על הדין ולא על השלום. עצוב.

3 תגובות:

  1. דיבורים כמו חול... מה עומד לקרות בפועל בשטח הפוליטי? מה הצעד המשמעותי הבא של ביבי?

    השבמחק
  2. לדבריך יש בסיס מכיוון שמאז ראשית המדינה עקב האכילס שלה היה בסיס הכח העיקרי שלה והמזבח החדש שאסור לערער עליו - הקואליציה. מהקמת המדינה ועד היום קדושת הקואליציה משולה לקדושת השלטון והמדינה על כן הישרדותה בכל מחיר ויציבותה קודמים לכל. האזרחים כמובן משניים בכל הסיפור הזה, שהרי הם משרתים את המדינה ולא להיפך, ועל כן כבר שישה עשורים מה שמשנה זה לא למי להצבעת אלא לאיזה מחנה אתה שייך והאם אתה שייך לקבוצה עם מספיק כוח. זו הסיבה שמאחורי כל עוול עומד הסכם קואליציוני כלשהו ו/או קבוצת כוח כמו ועדי עובדים למיניהם שמתפקדים בהמוניהם למפלגה כלשהי. האזרח הקטן ממש לא חשוב ועל גבו חותמים את כל ההסכמים האלה. לכן תנועות כמו הליכודניקים החדשים הן דבר מבורך שמחזיר את כובד המשקל לאזרח.

    השבמחק
  3. נו... מתי בדיוק נתניהו אמור לפרוש ולהמליך עלינו את לפיד? חצי שנה זה הרבה לחכות

    השבמחק