הקדמה

חברים יקרים, אמר פעם הפילוסוף והסופר הצרפתי וולטר, אשר חי במאה השמונה עשרה "אני לא מסכים עם שום מילה שלך, אבל עד נשמתי האחרונה אלחם על זכותך לומר את דבריך". בצידה של הזכות ל"חופש הביטוי", אותה הביע וולטר במשפט, מסתתרת מאחורי הפרגוד זכות נוספת שאותה תבע - והיא זכותו ל"שינוי דעה." איני יודע כיצד התעצבה אצלכם תפיסת העולם. איני יודע אם האמת שאתם דוגלים בה ומאמינים בה היא זו בדיוק שתמכתם בה לפני שנים ארוכות. אני יודע שאצלי ואצל רבים אחרים תפיסת העולם עברה תהליך ושינוי מבורכים עם השנים. האמת שלי, הערכים שלי גם הם התבגרו, התחדדו והתעצבו עם הזמן. אז אם אתם פתוחים ללמוד ולבחון דעות אחרות? ואם אתם מוכנים ללמד ולהביע דעתכם על נושאים שונים ועל כל דבר שבעולם? אתם מוזמנים להיות אורחיי בבלוג זה, לקרוא ולהגיב ללמוד וללמד (הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת עדכונים). כל אשר אני יודע, למדתי מכם ועד נשימתי האחרונה אלחם על זכותכם ללמד אותי וללמוד ממני...

29.1.2018

האם אביחי מנדלבליט תחת חקירה?


הידרדרות ערכית של נבחרי הציבור
רבות דובר במחוזותינו על ההידרדרות הערכית של נבחרינו אשר ביטוייה הפליליים הן בפרשת ביטן והן בפרשיות נתניהו מהוות רק קצה הקרחון ומשקפות את השחתתו של המימסד השלטוני כולו.

האם הידרדרות הנבחרים היא הסיבה היחידה לשחיתות?
בצדק ייחס הציבור את ההתנהלות הנהנתנית והפלילית של הנבחרים ובראשם ראש הממשלה, כגורם משמעותי להשחתת הממסד. ואולם השאלה הנשאלת היא האם הציבור הצליח לשים את האצבע ולסמן את הגורם הראשי להתפרקותה הערכית של מערכת השלטון הישראלית.
לנו נראה, בכל הצניעות המתבקשת, כי נקודה חשובה ומרכזית פוספסה בניתוח המצב ועל מנת לבחון נקודה זו הבה ונבחן את רצף האירועים אשר התרחשו בחודשיים האחרונים מאחורי הקלעים.לחץ של אלשיך וארגמן על נתניהו לשיתוף פעולה במיגור המאפיה
ביום 19/12/2017 נשא נתניהו דברים בפני פעילי הליכוד בנאום שנשא את השם "נאום הגבות". מספר ימים לאחר נאום זה התרחש השינוי כאשר לאחר תקופה של שנה ויותר שבה בישיבות סגורות הפעילו המפכ"ל וראש השב"כ לחץ על ראש הממשלה, להפנות עורף ל"מאפיה השלטונית" ולשתף פעולה במיגורה, התרצה לבסוף נתניהו.

סוכם על שיתוף פעולה בין אלשיך וארגמן לבין נתניהו
ואכן בין אלשיך וארגמן לבין נתניהו סוכם על מתווה לשיתוף פעולה וזאת ללא הבטחה לעסקת טיעון כלשהי או לעונש מוסכם מראש. במסגרת הסכמה זו הוחלט שנתניהו יחשוף פרשיות פליליות שונות (כגון חשית פרשת כספי הביטוח הלאומי שנחשפה ועוד).
 כדי למנוע לחצים על נתניהו בתקופה זו סוכם כי הוא ישתדל להימצא כמה שיותר זמן בחו"ל וזאת כדי לאפשר מרחב פעולה חופשי למאפיה השלטונית, דבר שיוכל לאפשר לרשויות החוקרות את תפיסת אנשי המאפיה ובראשם עו"ד מיכה גבאי "על חם" בעת ביצוע העבירות.

היועץ המשפטי לממשלה אינו שותף להסכמות הואיל והוא חשוד
הדבר המדהים בהסכמה זו הייתה העובדה שהיועץ המשפטי לממשלה לא היה שותף לה וזאת מהסיבה שהיועץ המשפטי עצמו, על סמך מידע מוקדם, נחשד על ידי אלשיך וארגמן כעושה דברה של המאפיה, ולמעשה אף הוא היה והינו תחת חקירה/בדיקה סמויה.

ניסיונות ההתחמקות האין סופיים של מנדלבליט בשל קשרים פסולים
מצב דברים זה הוא גם ההסבר  לכול ניסיונותיו והתפתלויותיו של מנדלבליט להימנע הן מהגשת כתב אישום כנגד נתניהו והן מפתיחת חקירה חדשה (בפרשת הצוללות ובכל נושא אחר) והכול כדי למנוע כל אפשרות להמשך בישולה והוצאתה לפועל של עסקת הטיעון עם ראש הממשלה אשר במסגרתה אמורים להיות מופללים ראשי המאפיה.

מיכה גבאי דואג לקדם את מנדלבליט בפרקליטות הצבאית
מדוע בחר מנדלבליט לערוק למחנה המאפיה ולשמש כקונסיליירי לכל דבר ועניין? נראה כי הפתגם הצרפתי ("cherchez la femme").  הוא הכי מתאים להבנת העניין. דרכו של מנדלבליט כבר בפרקליטות הצבאית הייתה שזורה במהלכים לקידומו, פרי עבודתו של מיכה גבאי.

הקשר המשפחתי של מנדלבליט למיכה גבאי
מהו אם כן הקשר המשפחתי שבין מנדלבליט למיכה גבאי? ובכן, אשתו של אביחי מנדלבליט, הגב' רונית מנדלבליט הינה בת משפחת יפרח מקרית גת ואשר הינה קרובת משפחה של אימו של מיכה גבאי, אף היא בת משפחת יפרח מקרית גת.

אשתו של מנדלבליט–רונית מנדלבליט הדמות הפוליטית הדומיננטית בבית
עובדה מעניינת ולא ידועה הינה העובדה, כי לגברת רונית מנדלבליט, השפעה מכרעת על התנהלותו של בעלה, ולמצער לטובת הקשרים המשפחתיים הפסולים, לא פחות מזו שיש לגב' שרה נתניהו על ראש הממשלה.
את זאת ניתן ללמוד אף מדבריו של אביחי מנדלבליט בהקלטה המפורסמת של פרשת הרפז בה הוא נשמע אומר לוינר כי אשתו רונית, בתקופה שמנדלבליט שימש כפצ"ר, לא הפסיקה במשך שנתיים להשמיץ את אהוד ברק כאשר שימש כשר הביטחון במילים:" "יש לך מושג כמה דברים רעים היא אמרה עליו בשנתיים האחרונות?"

 ראש התביעה הכללית נחשד בהטיית דין פסולה
לסיכום, ניתן לומר כי מדינת ישראל מצויה באחת משעותיה הקשות אשר בה ראש התביעה הכללית עצמו נחשד בשיתוף פעולה ובקבלת הנחיות מראש ארגון הפשיעה הגדול במדינה ואשר ידו בכל. בפעולתו, פועל לכאורה ראש התביעה הכללית לשיבוש הליכי הגשת כתב אישום ולשיבוש הליכי חקירה כנגד ראש הממשלה, והכול כדי לאפשר את המשך ההגמוניה של המאפיה הישראלית במדינת ישראל.

תגובה 1:

  1. דוד לוי צריך לשבת בכלא על כל השקרים וההמצאות שלו.
    אני מקווה שיעשה איתו צדק ויושם בתא של סודנים.
    באמת ובתמים שמגיע לו.

    השבמחק