הקדמה

חברים יקרים, אמר פעם הפילוסוף והסופר הצרפתי וולטר, אשר חי במאה השמונה עשרה "אני לא מסכים עם שום מילה שלך, אבל עד נשמתי האחרונה אלחם על זכותך לומר את דבריך". בצידה של הזכות ל"חופש הביטוי", אותה הביע וולטר במשפט, מסתתרת מאחורי הפרגוד זכות נוספת שאותה תבע - והיא זכותו ל"שינוי דעה." איני יודע כיצד התעצבה אצלכם תפיסת העולם. איני יודע אם האמת שאתם דוגלים בה ומאמינים בה היא זו בדיוק שתמכתם בה לפני שנים ארוכות. אני יודע שאצלי ואצל רבים אחרים תפיסת העולם עברה תהליך ושינוי מבורכים עם השנים. האמת שלי, הערכים שלי גם הם התבגרו, התחדדו והתעצבו עם הזמן. אז אם אתם פתוחים ללמוד ולבחון דעות אחרות? ואם אתם מוכנים ללמד ולהביע דעתכם על נושאים שונים ועל כל דבר שבעולם? אתם מוזמנים להיות אורחיי בבלוג זה, לקרוא ולהגיב ללמוד וללמד (הזינו את כתובת המייל שלכם לקבלת עדכונים). כל אשר אני יודע, למדתי מכם ועד נשימתי האחרונה אלחם על זכותכם ללמד אותי וללמוד ממני...

28.11.2015

מה מניע את העולם?


חברי בפייסבוק פרסם אתמול את התמונה המדהימה הזו. כתבתי לחברי כי אומרים שבני האדם משתנים. זה נכון, אבל יש דברים שהם בטבע האדם שלא משתנים. קחו את התינוק הזה ותוסיפו לו ארבעים שנה ותגלו שחוץ מזהות הציצי שום דבר לא השתנה.

ביום שהפוליטיקאים- שליחי הציבור, טייקונים ובעלי המאה, כמו גם בכירים במשטרה יבינו זאת, וגם יבינו בנוסף שמה שמניע את המין האנושי הוא הצורך באהבה ולא (סליחה על הביטוי) הרצון לזין את כל העולם, כי אז כולנו נחייה במקום טוב יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה